22.2.2021

Raja-Karjalan Suunnistajien vuosikokous pidettiin ajankohtaan liittyviä ohjeistuksia noudattaen 22.2.2021.

Vuosikokous vahvisti vuoden 2020 tilinpäätöksen ja myönsi vastuuvapauden johtokunnalle ja muille vastuuvelvollisille, vahvisti toimintasuunnitelman ja talousarvion vuodelle 2021 sekä päätti useista muista sääntömääräisistä asioista. Kokous valitsi myös uuden johtokunnan ja uuden puheenjohtajan. Uusi puheenjohtaja kaksivuotiskaudelle on Jani Kiuru. Johtokunnan jäseniksi erovuoroisten tilalle valittiin Anu Huttunen, Juha Kivelä, Sampsa Lintunen, Arto Sopanen ja Jyri Tiainen. Veera Kiuru  jatkaa johtokunnan jäsenenä. Onnea uudelle puheenjohtajalle ja johtokunnan jäsenille! 

Kokous kutsui Raja-Karjalan Suunnistajien kunniapuheenjohtajaksi Tuula Kaulion ja kunniajäseneksi Markku Kaulion. Tuula ja Markku ovat ansiokkaasti, pitkäaikaisesti ja erittäin merkittävästi edistäneet seuran toimintaa. Lisäksi Tuula on toiminut ansiokkaasti seuran pitkäaikaisena puheenjohtajana. Onnittelut Tuulalle ja Markulle kunnianimityksistä!